Ads 468x60px

poniedziałek, 14 lipca 2014

Wielka księga rzeczy, których nie znasz a powinieneś - prolog

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest najrozsądniejszy pomysł, jeżeli chodzi o nową serię na blogu. Ludzie czytają (a co jeszcze istotniejsze od strony praktycznej - klikają w) notki i recenzje, których tytuły coś im mówią. Korwin-Mikke daje takiego klapsa Bonusowi BGC, że ten musi udać się do Warsaw Show w celach rehabilitacyjnych. O.S.T.R., Miuosh, Diox, Mercedes i Szafiarki - lifestyle'owa orgia na Mundialu. Jaką literą greckiego alfabetu jest twój ulubiony raper? Nie bawi mnie to od dłuższego czasu. Owszem, lubię się wypowiedzieć na temat głośnej płyty lub filmu, ale zazwyczaj jestem na tyle przytłoczony kampanią reklamową lub powszechną dyskusją na dany temat, że mimowolnie włączam tryb "ignoruj" i czekam aż internauci ostygną od emocji i powszechny boom ucichnie.

Gdy tak już się stanie, można w stu procentach skupić się na faktycznej wartości danej rzeczy. Jednak tym razem pójdę jeszcze dalej w tym kierunku, tworząc nową serię o wdzięcznym tytule "Wielka Księga rzeczy, których nie znasz a powinieneś" (w skrócie WKRKNZAP). Postaram się prezentować wam w ten sposób szeroko pojęte dzieła wysokiej - moim zdaniem - jakości, które nie są znane w Polsce bądź też w ogóle. Zawsze uważałem, że lepiej brać na warsztat rzeczy niedocenione, chwaląc je, niż ganić te głośne i niewiele warte. Poza tym, dzięki temu będę "spełniał swoją misję" promowania tego, co fajne, mogąc jednocześnie pisać relatywnie aktualne recenzje. 

A teraz najważniejsze - będę tu pisał o wszystkim: stand-up, filmy, muzyka, książki, gry komputerowe, artyści, programy telewizyjne, podcasty, a nawet to, co niematerialne - zależy co mnie najbardziej zainspiruje do pisania w danym momencie. W końcu jeżeli coś jest naprawdę dobre, warto to reklamować - nawet w tak skromny sposób.

1 komentarz:

  1. Lekkość wypowiedzi nie pozbawiona treści, którą charakteryzuję się powyższy prolog skutecznie zachęciła mnie do możliwie systematycznej lektury "WKRKNZAP". Serdecznie pozdrawiam ludzi świadomych!

    OdpowiedzUsuń

 
Blogger Templates